10 zarzutów

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu postawiono 10 zarzutów, dotyczących włamań i kradzieży. 22-letni mężczyzna był już poszukiwany przez sąd. Do zatrzymania doszło po zgłoszeniu włamania do pawilonu na miejskim targowisku. Złodziej przyznał się do wielu wcześniejszych kradzieży. Grozić mu teraz będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Odpowie za liczne włamania do różnych obiektów handlowych.

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Bolesławca, podejrzanemu o liczne kradzieże z włamaniem. Łupem podejrzanego padały głównie przedmioty, które mógł szybko spieniężyć. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie na chwilę obecną 10 zarzutów za włamania. Okazał się także być osobą poszukiwaną przez sąd w związku z innymi przestępstwami i wykroczeniami.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, który notorycznie dokonywał kradzieży z włamaniem do różnych obiektów handlowych na terenie powiatu. 22-latek był także poszukiwany przez sąd.

Do zatrzymania mężczyzny doszło po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z pawilonów na miejscowym targowisku. Sprawca dokonał kradzieży artykułów tekstylnych. Natychmiastowe działania funkcjonariuszy w tej sprawie już dzień po włamaniu dały efekt w postaci zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i okazało się także, że ma na swoim koncie inne czyny o podobnym charakterze. Łącznie przyznał się do 10 kradzieży z włamaniem, do których doszło w tym roku na terenie Bolesławca. Podejrzany zabierał praktycznie wszystko to, co miał w zasięgu ręki i mógł szybko spieniężyć.

Mężczyzna był już poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawiania wolności za liczne przestępstwa i wykroczenia. Przebywając teraz w areszcie śledczym oczekuje na dalsze wyroki.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KPP w Bolesławcu
sierż. Marta Kubiak

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites