105 mandatów za prędkość

105 kierowców zostało ukaranych mandatami za nadmierną prędkość w trakcie jednodniowej akcji policji, skierowanej właśnie na kontrolę dozwolonej prędkości. Niedostosowanie jej do ograniczeń i warunków pogodowych to najczęstsza przyczyna wypadków na drodze więc takie kontrole są jak najbardziej potrzebne. W trzech przypadkach zatrzymano kierowcom dowody rejestracyjne za zły stan techniczny ich pojazdów.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Podsumowanie akcji „Prędkość” na drogach powiatu bolesławieckiego.

Podczas wzmożonych działań prewencyjnych ukierunkowanych na kontrole prędkości bolesławieccy policjanci ukarali 105 kierowców i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.
16 października 2017 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na drogach całego powiatu przeprowadzili działania „Prędkość”.

W działaniach uczestniczyło 30 policjantów, którzy :
– nałożyli 105 mandatów karnych, za nadmierną prędkość,
– zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, za zły stan techniczny pojazdów.

Działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze.

Policjanci zwracali uwagę kierowców na fakt, że szczególnie w okresie jesiennym trzeba dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych aby zapewnić bezpieczeństwo sobie a także innym użytkownikom dróg.

Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, a w szczególności na układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia, oświetlenie pojazdu, stan oraz wyposażenie dodatkowe pojazdów.

asp. szt. A.Kublik-Rościszewska
Oficer Prasowy KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites