14 latkowie zatrzymani za picie alkoholu

Bolesławieccy strażnicy miejscy zatrzymali po pościgu trzech 14-latków, którzy na placu Świętego Krzyża spożywali alkohol. Chłopcy zostali zauważeni przez operator miejskiego monitoringu wizyjnego. Gdy zauważli wysłanych w to miejsce strażników, to zaczęli uciekać, ale po chwili zostali zatrzymani. Nastolatków odebrali z komendy rodzice.

Komunikat Straży Miejskiej w Bolesławcu:

Pomyśl zanim zaczniesz.

Wszyscy uczniowie rozpoczęli czas wakacji. Wraz z ostatnim dzwonkiem dzieci i młodzież spędza czas aktywnie w mieście, jednakże jak się okazuje dla niektórych jest to czas kiedy zaczynają próbować sięgać po różnego rodzaju używki. Najczęściej zaczyna się od jednego piwa, papierosa, jednakże z obserwacji wynika, iż wiek osób, które próbują pierwszych używek znacznie się obniżył.

W dniu 27 czerwca 2018 roku w godzinach popołudniowych operator monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec zaobserwował trzy młode osoby spożywające alkohol przy Placu Świętego Krzyża. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia osoby wyrzuciły puste butelki w pobliskie krzewy i oddaliły się z miejsca. Operator na bieżąco informował strażników miejskich o miejscu przemieszczania się osób, jak również podano ich rysopisy. Młodzież na widok nadjeżdżającego patrolu zaczęła uciekać, jednakże cała trójka została ujęta przy ulicy Karola Miarki. Jak się okazało wszyscy mieli po 14 lat, więc zostali przewiezieni do siedziby Straży Miejskiej w Bolesławcu, skąd odebrali ich rodzice. Ponadto młode osoby zobowiązano do uprzątnięcia terenu, który wcześniej zaśmiecili butelkami, co też uczynili niezwłocznie po zakończeniu interwencji.

Straż Miejska w Bolesławcu przypomina, iż zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również z ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych sprzedaż zarówno alkoholu jak i wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 jest zabroniona i karalna.

Ponadto w tym miejscu pragniemy także ostrzec przed dopalaczami, gdyż jak wiemy w ostatnich tygodniach w Polsce doszło do wielu zatruć dopalaczami, gdzie po zażyciu substancji nieznanego pochodzenia do szpitali trafiło łącznie 16 osób. Najmłodsza pacjentka miała 14 lat.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites