Policja dla seniorów

Wspólne spotkanie z młodzieżą szkolną i seniorami z Domu Dziennego Pobytu zorganizowali bolesławieccy policjanci. Jego celem było przekazanie seniorom wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, które czychają na starszych ludzi. Młodzież przygotowała natomiast program artystyczny.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Dzień Kobiet to dobra okazja do wspólnych działań na rzecz seniorów.

Bolesławieccy policjanci wspólnie z dziećmi i młodzieżą szkolną spotkali się z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławcu. Występy artystyczne zostały połączone z profilaktyką na rzecz bezpieczeństwa babć i dziadków.

Pedagodzy i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Budowlanych i Ochotniczego Hufca Pracy przygotowali część artystyczną na spotkanie z seniorami z okazji Dnia Kobiet.

Po muzycznej części spotkania dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przybliżył uczestnikom zagrożenia życia codziennego na jakie narażeni są szczególnie seniorzy lub osoby samotne. Policjanci omówili sposób działania przestępców wykorzystując metodę na „wnuczka”, „policjanta”, „inkasenta”. Przypomnieli o zachowaniu ostrożności w kontakcie z obcymi osobami oraz wskazali jak zadbać o własne mienie podczas wizyt na cmentarzu albo ogródkach działkowych.

Mundurowi omówili funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych takich jak aplikacja Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując, że każdy może informować Policję o zauważonych przez siebie zagrożenia i nieprawidłowościach. Uczestnicy spotkania otrzymali ulotkę profilaktyczną oraz wykaz dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Podopieczni Domu Dziennego Pobytu chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i opowiedzieli o sytuacjach, które ich spotkały.

Bolesławieccy policjanci po raz kolejny włączyli się w działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites