Nagrodzeni

Spot filmowy uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych otrzymał drugą nagrodę w wojewódzkim konkursie pn. „Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna”. Zorganizowała go Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, a jego celem była edukacja społeczna, by seniorzy potrafili bronić się przed oszustami. Spot uczniów „Elektronika” pokazuje sytuację, gdy oszuści sprytnie wykorzystują poznane dane wnuka seniora i wyłudzają od niego pieniądze.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Finał konkursu na spot filmowy pn. „Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna” oraz premiera spotu radiowego adresowanego do seniorów

17 kwietnia br. o godzinie 11 odbyła się premiera spotu radiowego w ramach Wojewódzkiego Programu „Wzorowy Senior” zrealizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu wspólnie z pracownikami w Teatru Muzycznego „Capitol” połączona z rozstrzygnięciem konkursu pn. „Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna”.

W spotkaniu udział wzięli – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu – mł. insp. Maciej Januszkiewicz, a także Dyrektor Teatru „Capitol” – Pan Konrad Imiela oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wicewojewoda Dolnośląski – Pan Kamil Krzysztof Zieliński, Doradca Wojewody Dolnośląskiego – Pan Damian Mrozek, Dolnośląski Kurator Oświaty – Pan Roman Kowalczyk, prof. dr hab. Jan Miodek, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – Pan Jarosław Delewski, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Pani Dorota Feliks, Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – Pani Jolanta Szwedowska oraz przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego – Pan Piotr Toczyński, a także przedstawiciele mediów.

Na spotkanie przybyli również licznie seniorzy, do których adresowane są oba przedsięwzięcia, a także młodzi uczestnicy konkursu – autorzy spotów filmowych adresowanych do osób w podeszłym wieku, najbardziej narażonych na działanie oszustów podszywających się pod tzw. „wnuczków” oraz „funkcjonariuszy biorących udział w akcji policyjnej”.

W trakcie spotkania zaprezentowany został spot radiowy będący przestrogą dla osób starszych, ostrzegający przed oszustami próbującymi wprowadzić ich w błąd, w celu wyłudzenia pieniędzy, który emitowany będzie na antenie Radia Wrocław.

SPOT RADIOWY W RAMACH WOJEWÓDZKIEGO PROGRAMU „WZOROWY SENIOR”.

Podsumowano również wojewódzki konkurs na spot filmowy pn. „Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna”. Celem konkursu była edukacja społeczna z zakresu oszustw na szkodę seniorów, by osoby starsze, samotnie funkcjonujące nie padały ofiarami przestępstw. Do udziału w konkursie zaangażowano dzieci i młodzież, która poprzez twórcze działanie stworzyła odpowiednie spoty reklamowe. Warunkiem udziału w konkursie było nagranie krótkiego, maksymalnie 3 minutowego spotu reklamowego, zaadresowanego do seniorów, nawołującego do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych. Udział w konkursie wzięło ponad 90 klas z całego województwa dolnośląskiego. Jury miało problem, by wyłonić tylko trzech zwycięzców, bowiem prace były tak twórcze, tak pomysłowe, że nawet przyjęte kryteria oceny nie ułatwiły wyboru trzech najlepszych prac. Zgodnie z zasadami ujętymi w Regulaminie, jury brało pod uwagę także wiek dzieci biorących udział w konkursie, by poziom szans był na podobnym poziomie. Po burzliwych naradach Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz zdecydowało o wyróżnieniach.

I Miejsce – klasa 2D Gimnazjum – przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie

II Miejsce – Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Tyrankiewiczów 2, 59-700 Bolesławiec

III Miejsce – Zespół Szkół Szkół Sportowych, ul. Sybiraków 11, 59-300 Lubin

Wyróżnienia otrzymały:

Przedszkole Miejskie nr 13 w Lubinie
Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach
kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites