Policjanci z Polski i Czech współpracują

Polscy i czescy policjanci współpracują w ramach unijnego projektu “Drugstop – transgraniczna współpracy jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. Z doświadczeń wynika, że tylko międzynarodowa współpraca daje efekty w ściganiu tej przestępczości na terenach pogranicza. Wartość tego unijnego projektu to niemal 2,5 mln euro.

Komunikat KWP we Wrocławiu:

Podsumowanie kolejnego etapu działań w ramach polsko-czeskiego projektu „Drugstop”.

W Szczyrku odbyło się spotkanie zespołu zarządzającego w ramach projektu pn. „Drugstop – transgraniczna współpracy jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową” realizowanego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020.

W spotkaniu, wzięli udział wszyscy partnerzy projektu ze strony polskiej tj. przedstawiciele Komend Wojewódzkich Policji w Opolu, Wrocławiu i Katowicach oraz ze strony czeskiej KWP w Pardubicach, Ostravie, Ołomuńcu, Hradec Kralove, Libercu.

Każdy z partnerów omówił zadania zrealizowane w ramach projektu oraz wspólne przedsięwzięcia m. in. akcje profilaktyczne prowadzone na pograniczu. Działania te mają na celu zacieśnienie współpracy instytucji w zakresie problematyki narkotykowej, podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa, a także przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za ich posiadanie i rozprowadzanie.

Wartość całego projektu to 2.457.545,50 euro, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2.088.913,68 euro.

Źródło: KWP we Wrocławiu

nadkom. Krzysztof Zaporowski

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites