32 mln zł na rozwój obszarów wiejskich

Samorząd Województwa Dolnośląskiego będzie dysponował pokaźnymi funduszami na Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata do 2020 roku. 7 mln. zł przeznaczonych będzie na ochronę zabytków i budownictwa tradycyjnego. Natomiast aż 25 mln zł to będą pieniądze na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne.

Ponad 32 mln zł na rozwój obszarów wiejskich.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże kolejną pulę funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O środki na „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” oraz „Ochronę zabytków i budownictwa tradycyjnego” będzie można ubiegać się od 12 marca.

Wnioskodawcami mogą być gminy oraz instytucje kultury, dla których organizatorem jest jednostka samorządu terytorialnego. Nabory wniosków o przyznanie pomocy finansowej wystartują 12 marca, a dokumenty składać będzie można do 30 kwietnia 2018 r.

Na ochronę zabytków i budownictwa tradycyjnego Dolny Śląsk dysponuje pulą niemal 7 milionów złotych, a na inwestycje w obiekty kulturalne limit pieniędzy w naszym regionie jest najwyższy w kraju i wynosi ponad 25 milionów złotych.

– Dzięki tym funduszom unijnym, gminy będą miały okazję wybudować bądź przebudować świetlice, domy kultury czy odnowić zabytki. Mam nadzieję, że zainteresowanie będzie tak samo duże, a nawet większe, jak co roku przy realizacji naszego regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi – zaznacza Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska.

– To kolejna okazja, by realizować ciekawe pomysły, a także integrować lokalną społeczność – dodaje wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Projekt musi być realizowany na terenie gminy wiejskiej lub gminy miejsko-wiejskiej z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców, a także gminy miejskiej z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców. Chętni do pozyskania dotacji mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 63,3% kosztów inwestycji.

Szczegółowe kryteria oceny wniosków będą zamieszczone na stronie:
www.umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites