390 porcji marihuany

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 23-letniego bolesławianina, u którego w mieszkaniu znaleziono 390 porcji marihuany. Mężczyzna przyznał się do złamania prawa. Był już znany policji z wcześniej popełnionych przestępstw. Grozić mu będzie kara więzienia do 3 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zabezpieczyli narkotyki.

Zatrzymany 23-letni mężczyzna i zabezpieczone środki odurzające w postaci około 390 porcji marihuany to efekt wczorajszych działań przeprowadzonych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Sprawca usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z głównych działań policji. Na co dzień w bolesławieckiej jednostce zadania te realizuje między innymi Wydział Kryminalny. W ostatnim czasie mundurowi pracowali nad sprawą związaną z posiadaniem przez 23-letniego mieszkańca Bolesławca środków odurzających w jego miejscu zamieszkania. Czynności operacyjne, a przede wszystkim dobra praca policjantów pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny na gorącym uczynku i przejęcie narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczenia mieszkalnego zajmowanego przez sprawcę, zabezpieczono blisko 390 porcji suszu roślinnego. Po przeprowadzeniu testu narkotykowego okazało się, że to marihuana. Właściciel zabezpieczonych środków został doprowadzony do jednostki policji, gdzie wykonano z nim dalsze czynności procesowe. Podejrzany przyznał się do posiadania narkotyków i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna znany jest bolesławieckim policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał on zarzut posiadania środków odurzających. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites