5 kg marihuany i haszyszu

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 24-letniego bolesławianina, przy którym znaleziono marihuanę. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów, gdy próbował ukryć się za drzwiami garażu. W jego plecaku i torbie w garażu znaleźli ok. 5 kg marihuany i haszyszu. Grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP we Bolesławcu:

Policjanci przechwycili blisko 5 kg narkotyków – tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z Bolesławca, a podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze przechwycili blisko 5 kilogramów marihuany i haszyszu. Decyzją sądu, mężczyzna który usłyszał już zarzuty, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z komendy powiatowej w Bolesławcu zatrzymali 24 – letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania doszło podczas patrolowania ulic miasta, po tym jak podejrzany na widok nadjeżdżającego radiowozu próbował schować się za otwartymi drzwiami garażu. Podczas przeprowadzonej przez funkcjonariuszy kontroli okazało się, że ma on przy sobie skręta z marihuaną.

Policjanci podejrzewając, że mężczyzna może mieć więcej narkotyków, sprawdzili jego plecak, gdzie ujawniono kolejne środki odurzające. Funkcjonariusze, idąc dalej tropem, sprawdzili też garaż, przy którym mężczyzna został zatrzymany i który użytkował. W środku pomieszczenia policjanci znaleźli torbę podróżną, a w niej również narkotyki.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków w postaci marihuany i haszyszu. Dodatkowo zabezpieczyli konsolę do gier, deskę snowboardową, klucze i model samolotu zdalnie sterowany, których pochodzenia podejrzany nie był w stanie logicznie wytłumaczyć. Obecnie policjanci wyjaśniają skąd mogą pochodzić zabezpieczone przedmioty.

24 – letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za czyn, o który jest podejrzany, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites