6 medali dla Polski

W Mistrzostwach Europy Weteranów w Judo, które odbyły się w Glasgow, bolesławianin Edward Spraski wywalczył w kategorii powyżej 100 kg srebro. Polska reprezentacja wywalczyła też jeden złoty medal, drugie srebro oraz 3 medale brązowe. Polskę reprezentowało w sumie 27 zawodników. A imprezie wzięło udział 35 reprezentacji i 1100 zawodników.

Komunikat MOS Bolesławiec:

Bolesławianin na Veteran European Judo Championships w Glasgow

6 medali – 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe – zdobyli polscy reprezentanci podczas Mistrzostw Europy Weteranów, które odbyły się w szkockim Glasgow. Reprezentacja Polski liczyła 27 osób . W sumie w imprezie wzięło udział 35 kraje i ok. 1100 osob.

Srebrny krążek wywalczył Edward Spraski (+100kg) startujący w kategorii wiekowej M 8. Zawodnik ze Bolesławca w brytyjski mistrzostwach wygrał przed czasem, bardzo trudny pojedynek z ważącym 135 kg Azerem Mahammadem Muslumzadą, Mistrzem Świata w Sambo i pokonał też brązowego medalistę z Mistrzostw Europy w Zagrzebia Niemca Juergena Muellera. Teraz przed naszym zawodnikiem Mistrzostwa Świata które odbędą sie w październiku w Cancum w Meksyku.