8 tys. zł łapówki

39-letni mieszkaniec Polkowic usiłował przekupić bolesławieckich policjantów ośmioma tysiącami złotych. Mężczyznę zatrzymano do kontroli drogowej po tym, jak znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się też, że był pijany. Za odstąpienie od służbowych czynności, które podjęli funkcjonariusze, kierowca obiecał 8 tys. zł. W efekcie trafił do policyjnego aresztu i grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Chciał wręczyć policjantom łapówkę w zamian za oddanie prawa jazdy – został zatrzymany
Data dodania: 5 września 2017 r.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o złożenie im propozycji wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany w związku z nadmierną prędkością , podczas kontroli okazało się że jest również nietrzeźwy, aby uniknąć konsekwencji chciał przekupić policjantów proponując 8 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, ponieważ kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 91 km/h. Kierowcą okazał się 39-letni mieszkaniec Polkowic. Podczas czynności policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego, sprawdzenie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów bo badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca wiedząc, ze grożą mu konsekwencje postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób. 39-latek powiedział policjantom, że bardzo potrzebuje prawa jazdy bo dojeżdża do pracy i zaproponował policjantom 8 tys. złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i zwrócenie mu dokumentu.

Policjanci o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. 39-latek trafił prosto do policyjnej aresztu. Jeszcze dzisiaj funkcjonariusze bolesławieckiej komendy doprowadzą go do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Nie ominie go także kara za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Mieszkańcowi Polkowic może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites