Akcja “Pasy”

Policjanci na terenie Dolnego Śląska prowadzą obecnie akcję pod nazwą “Pasy”. A chodzi o kwestię zapinania w samochodach pasów bezpieczeństwa. Trzeba zatem liczyć się z tym, że kierujący będą poddawani kontroli zapięcia pasów bezpieczeństwa przez nich samych, ale także przez pasażerów. Szczególną uwagę policjanci będą zaś zwracać na bezpieczeństwo przewozu dzieci.

Komunikat Policji:

Trwa policyjna akcja „PASY” na Dolnym Śląsku.

Dolnośląscy policjanci prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin porannych na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Pasy”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Niestety jak pokazują ostatnie tego typu działania, część osób przemieszczających się pojazdami lekceważy przepisy obowiązujące w tym zakresie, a przypomnijmy, że właśnie pasy bezpieczeństwa w przypadku zderzenia najczęściej ratują ludzkie życie.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. Zapięte pasy w momencie uczestniczenia w wypadku, to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także fotelików przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Dolnośląscy policjanci na terenie województwa prowadzą już kolejne wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Pasy”. Podczas akcji, która rozpoczęła się dziś tj. 16 marca br. od godz. 6.00 funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

Przeprowadzane działania mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci.

st. asp. Wojciech Jabłoński

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites