Aktywne szkoły

Bolesławiecka Szkoła Podstawowa nr 1 z ulicy Jana Pawła II zakwalifikowała się do udziału w Dolnośląskim Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. W turnieju chodzi o ogólne podnoszenie sprawności dzieci i młodzieży. Turniej obejmował będzie dwukrotną rywalizację między szkołami, która odbędzie się w odstępie półrocznym na zasadzie porównywalnego testu. Ostateczna ocena i klasyfikacja szkół dotyczyć zaś będzie porównania progresu między pierwszym i drugim turniejem.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Aktywny Bolesławiec – Aktywne Szkoły MultiSport!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu pomyślnie przeszła dwuetapowy proces kwalifikacji i będzie reprezentować nasze miasto w Dolnośląskim Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport.

Jesteśmy dumni z tego, że w dobie Internetu, komputerów i smartfonów, mamy taką szkołę, która chce zawalczyć o zwiększenie poziomu codziennej aktywności swoich uczniów.

Aktywne Szkoły MultiSport to Program, którego fundatorem jest firma Benefit Systems, a za realizację odpowiada Fundacja V4Sport z Wrocławia. Jego celem jest wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. W ramach ASM ponad 10 tysięcy dzieci z klas IV-VII (opcjonalnie również I-III) będzie miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w międzyszkolnym turnieju, którego głównym punktem będzie multimedialny test sprawności fizycznej oparty o standard EuroFit Test. Każda z zakwalifikowanych do programu placówek przystąpi do testu dwukrotnie, w odstępie sześciu miesięcy. O końcowym sukcesie zadecyduje osiągnięty w tym czasie progres.

Program ASM niesie ze sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. Służy ona zachęceniu do udziału wszystkich dzieci, również tych, które na co dzień stronią od aktywności i lekcji WF. Test ma być dla nich przede wszystkim znakomitą zabawą – w warstwie fabularnej, uczniowie zmierzą się z leniwymi mocami Złego Zła i Galaktyki Bezruchu. Co ważne, rywalizacja odbywa się tylko na poziomie szkół, więc uczniowie nie konkurują między sobą. Jedynym indywidualnym wyzwaniem jest poprawienie swojego wyniku w drugiej próbie.

Zachęcamy do śledzenia losów naszej szkoły w Turnieju ASM i wspierania ich w realizacji aktywnych postanowień… Bo aktywne dzieci radzą sobie lepiej! (info SP nr 1)

https://aktywneszkoly.pl
https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites