Alkomat w komendzie

Bolesławianie mogą już bezpłatnie i samodzielnie korzystać z alkomatu, którym dysponuje Komenda Powiatowa Policji. Urządzenie umiejscowione jest w korytarzu wejściowym do Komendy. Jego obsługa jest prosta, a dodatkowo znajduje się przy nim instrukcja obsługi. Stan po spożyciu alkoholu, w którym nie powinno się już kierować pojazdami, to zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu od jednego promila.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Ogólnodostępny alkomat w bolesławieckiej komendzie Policji.

W korytarzu Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przy ulicy Zygmunta Augusta został zamontowany alkomat. Każdy chętny może samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Ogólnodostępny alkomat ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę samochodu. Łatwy dostęp do szybkiego sprawdzenia stanu trzeźwości to jeden elementów działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców.

Sprzęt do badania stanu trzeźwości przekazany został przez Urząd Miasta Bolesławiec.

Każda chętna osoba może przyjść do komendy i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości. Obsługa alkomatu nie wymaga udziału policjanta i jest bardzo prosta.

Obok alkomatu umieszczonego w wejściu do komendy znajduje się instrukcja obsługi sprzętu oraz objaśnienia jak należy interpretować wynik.

Po zakończeniu badania będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą.

Przypominamy, że stan po użyciu alkoholu to obecność alkoholu w wydychanym powietrzu w ilości od 0,1 mg do 0,25 mg a w promilach 0,2‰ do 0,5‰. Kierowca prowadzący samochód znajdując się „w stanie po użyciu alkoholu” dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW.

Natomiast stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg na 1 dm3 lub powyżej 0,5‰ a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites