Ambasador Filipin w Bolesławcu

Bolesławiec i tutejszą ceramikę poznała ambasador Republiki Filipin w Polsce Ann Paez. Pani ambasador przebywała na Dolnym Śląsku na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego. W Bolesławcu zwiedziła Fabrykę Naczyń Kamionkowych “Manufaktura” i zwiedziła Stare Miasto.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Ceramika bolesławiecka w kręgu zainteresowania dyplomatów.

W piątek, 28 września, przebywała w Bolesławcu Ann V. Paez, ambasador Republiki Filipin w Polsce. Wizyta odbyła się w ramach seminarium „Filipiny bramą do krajów Aseanu”, której organizatorami są Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

W Bolesławcu ambasador Ann V. Paez odwiedziła Fabrykę Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz, gdzie miała możliwość od podstaw poznać proces technologiczny wyrobu naczyń ceramicznych, zapoznać się z bogactwem kształtów i wzorów oraz przekonać się o walorach użytkowych bolesławieckiej kamionki.

Podczas pobytu zwiedziła również bolesławiecką starówkę oraz spotkała się wiceprezydentem miasta Kornelem Filipowiczem. Podczas spotkania zapoznała się z sytuacją gospodarczą Bolesławca, jego historią i tradycjami. Ambasador przybliżyła również szybko rosnący potencjał obszaru ASEAN, który uchodzi za trzeci rynek Azji po Chinach i Indiach. Wspólny rynek ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodnie) tworzy dziesięć państw: Birma, Brunei, Filipiny, Kambodża, Indonezja, Laos, Malezja, Singapur, Tajlandia, Wietnam. Obszar zamieszkiwany jest przez ok. 500 mln ludzi.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites