Aplikacja do zwiedzania

“Ściągnij aplikację i zwiedzaj!” – to zachęta do zwiedzania powiatów bolesławieckiego i budziszyńskiego za pomocą aplikacji internetowej. Jest to efekt projektu polsko-niemieckiego, który otrzymał unijne dofinansowanie. Na lato jego twórcy polecają m.in. zwiedzenie kościóła ewangelickiego w Żeliszowie oraz Centrum quadów w Klein Partwitz.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Ściągnij aplikację i zwiedzaj!

Ściągnij aplikację i zwiedzaj z www.b-tourist.eu ! 2 X B, czyli Powiat Bolesławiecki oraz Bautzen na wakacje. „Cudze chwalicie…” Zdarza się, że latamy na antypody, a tymczasem za przysłowiowym progiem możemy znaleźć niepowtarzalne miejsca. Warto wykorzystać ciepłe lato, żeby poznać to, co mamy w zasięgu pieszych wędrówek, czy roweru.

W tym kontekście stosunkowo młoda aplikacja z charakterystycznymi śladami stóp przyda się nie tylko turystom, którzy nas odwiedzają. Od kilku miesięcy możemy korzystać z nowoczesnej strony www, która w przystępny i ciekawy sposób zachęca do poznania naszych lokalnych atrakcji oraz najciekawszych miejsc u niemieckich sąsiadów z Bautzen. A to wszystko dzięki powiatowemu projektowi „Promocja atrakcji turystycznych transgranicznego obszaru powiatów bolesławieckiego i Bautzen”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022.

W naszym letnim cyklu – dziś dwie propozycje na weekendowe wypady.

Perła Żeliszowa – kościół ewangelicki w Żeliszowie

Wczesnoklasycystyczny kościół ewangelicki o wysokich walorach artystycznych, którego projekt przypisywany jest jednemu z najbardziej znanych architektów niemieckich tego czasu – C. G. Langhansowi. Jednoprzestrzenny korpus na eliptycznym planie z dwiema kondygnacjami empor powstał w l. 1796-1797, a w 1872 r. dobudowano do niego wieżę. Po II wojnie światowej obiekt popadał w ruinę, obecnie poddawany jest procesowi renowacji.

Centrum quadów w Klein Partwitz

Przejażdżka terenowa to dewiza wycieczek quadowych łużyckiej krainy jezior. Ten stale zmieniający się pejzaż sprawia, że ten region jest właśnie taki wyjątkowy i oferuje przy tym interesujące wycieczki po miejscach byłch kopalń odkrywkowych. Zarządca Andreas Ittmann ma już 15 współpracowników w swoim parku samochodowym. Poczynając od Klein Partwitz trasa przebiega przy jeziorach Parwitz i Sedlitz, a za specjalną zgodą nawet wokół czynnej kopalni odkrywkowej Welzow-Süd. W ofercie znajdują się odcinki między 20 a 100 km. Około 90 procent tras to wycieczki terenowe po piasku, żwirze i po terenach z parkurem. Klientami prowadzonych aktywnych wycieczek oprócz rodzin są także kluby, stowarzyszenia i firmy z całych Niemiec i Czech.

Chcesz więcej? Ściągnij aplikację i zwiedzaj z www.b-tourist.eu !

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites