Aplikacja ostrzegająca

Na Dolnym Śląsku funkcjonuje bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne Regionalny System Ostrzegania. To program, którego celem jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach meteorologicznych, hydrologicznych bądź zdarzeniach drogowych w regionie. Aplikacja zawiera też poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych. Aplikację można znaleźć wpisując słowa kluczowe “RSO” oraz “Regionalny System Ostrzegania”.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Pozwól się ostrzec przed zagrożeniem.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zachęca do korzystania z bezpłatnej aplikacji Regionalny System Ostrzegania (RSO). Aplikacja na urządzenia mobilne to rozbudowany, ale jednocześnie prosty w obsłudze i intuicyjny program, którego celem jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach m.in. meteorologicznych, hydrologicznych czy zdarzeniach drogowych w regionie.

W aplikacji dostępne są także przydatne poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych (burze, wichury, powódź, upał, pożar, zatrucie czadem) oraz informacje dotyczące systemu alarmowania i ostrzegania.

RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone.

Aplikacja RSO pozwala na:

– przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne;

– przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy;

– dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. od IMGW-PIB czy GDDKiA.

Aplikację RSO można pobrać:

za pośrednictwem strony Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

lub ze strony/sklepu, które są dedykowane odpowiedniemu systemowi operacyjnemu (GOOGLE PLAY, APPLE APP STORE, WINDOWS PHONE STORE).

Aplikację wyszukujemy poprzez wpisanie słów kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites