Areszt dla matki

Zapadła decyzja o tymczasowym areszcie dla matki, w głośnej sprawie śmierci w pożarze domu trójki dzieci w Piechowicach. Kobiecie zarzucono popełnienie dwóch przestępstw, a w tym nieumyślnego doprowadzenia do pożaru, w wyniku którego śmierć poniosły jej 4, 6 i 8-letnie dzieci.

Komunikat prasowy nr 46/2017: zarzuty i areszt tymczasowy dla matki trójki dzieci, które zginęły w pożarze w Piechowicach

W dniu 11 grudnia 2017 roku na polecenie Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania Magdaleny K., matki małoletnich dzieci, które zginęły w pożarze domu w Piechowicach w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku.

Magdalena K. została w dniu 12 grudnia 2017 roku doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie ogłoszono jej zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, w tym nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób – 17 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej w Piechowicach, następstwem czego była śmierć trojga małoletnich dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat.

Ponadto, podejrzanej zarzucono wielokrotne narażenie w okresie od stycznia do grudnia 2017 roku swoich małoletnich dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nierealizowanie ciążącego nad nią jako na matce prawnego obowiązku opieki, co miało między innymi przejawiać się w wielokrotnym pozostawianiu ich samych w mieszkaniu bez opieki osób dorosłych lub w obecności uzależnionego i pozostającego pod wpływem alkoholu dziadka, wielokrotne pozostawianie ich bez opieki na podwórku w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni oraz w ubraniu nieadekwatnym do pory roku i panującej pogody i innych zaniedbaniach.

Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia przed prokuratorem.

Po przeprowadzeniu z podejrzaną czynności procesowych Zastępca Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze złożył do Sądu Rejonowego wniosek o jej tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wniosek prokuratora i w dniu 12 grudnia 2017 roku postanowił tymczasowo aresztować Magdalenę K. na trzy miesiące. Za zarzucone przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia pożaru w wyniku którego śmierć poniosło troje dzieci, podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Przestępstwo narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na skutek braku sprawowania właściwej opieki przez osobę do tego zobowiązaną, zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Rzecznik Prasowy
Prokurator Tomasz Czułowski

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites