Areszt dla mordercy

Bolesławiecki Sąd Rejonowy aresztował 20-letniego Dominika K. podejrzanego o zabójstwo konkubenta swojej matki i usiłowanie zabójstwa matki. Do zdarzenia doszło 8 pażdziernika w jednym z mieszkań w Bolesławcu. Morderca zadał wiele ciosów nożem konkubentowi matki, które spowodowały jego śmierć. Natomiast kobiecie zadał kilka ciosów, ale zdołano ją uratować, choć nadal jest w ciężkim stanie. Młodemu mężczyźnie grozić będzie kara więzienia od 8 lat do dożywocia.

Komunikat Prasowy Nr 34/2017 w sprawie tymczasowego aresztowania dla sprawcy zabójstwa w Bolesławcu:

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, w dniu 8 października2017 roku, Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec 20-letniego Dominika K., podejrzanego o dokonanie zabójstwa konkubenta swojej matki oraz usiłowania zabójstwa matki.

Do popełnienia zarzucanych podejrzanemu przestępstw doszło w dniu 6 października 2017 roku w Bolesławcu, w mieszkaniu zajmowanym przez podejrzanego oraz jego matkę i jej konkubenta. Dominik K., przy użyciu noża kuchennego zaatakował swoją matkę Agnieszkę K. zadając jej ciosy w okolice brzucha. Po chwili zaatakował również zamieszkującego z nimi wspólnie konkubenta matki Rafała P., któremu zadał nożem kilkanaście ciosów w okolice klatki piersiowej, brzucha i pleców, w wyniku których mężczyzna zmarł. Zaatakowana kobieta, przed utratą przytomności, zdołała powiadomić o zdarzeniu pogotowie. Agnieszka K. została przewieziona do szpitala, gdzie niezwłocznie poddano ją zabiegowi chirurgicznemu. Jej stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Krótko po zdarzeniu, sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, podczas których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, między innymi nóż, którym najprawdopodobniej posługiwał się sprawca.

Dominikowi K. zarzucono popełnienie zabójstwa Rafała P., tj. czynu z art. 148 § 1 kk oraz usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu Agnieszki K., tj. czynu z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Za zarzucone przestępstwa, Dominikowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu. Wykonywane są czynności procesowe. Na dzień dzisiejszy zaplanowano oględziny i sekcję zwłok pokrzywdzonego.

Rzecznik Prasowy
Prokurator Tomasz Czułowski

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites