Areszt za rozbój

Bolesławieccy policjanci aresztowali dwóch mężczyzn, którzy na terenie gminy bolesławiec dokonali napadu rabunkowego. Mężczyźni ukradli telefony komórkowe. Funkcjonariusze po zatrzymaniu złodziei odzyskali część skradzionego mienia. Złodzieje byli już wcześniej karani za kradzieże. Grozić im będą kary do 15 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policjanci z Bolesławca realizując czynności operacyjne ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu bolesławieckiego, a łupem sprawców padły telefony komórkowe. Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozić im może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Bolesławiec. Z ustaleń policjantów wynika, że dwóch sprawców na terenie jednego z obiektów handlowych dokonało rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w celu kradzieży telefonów komórkowych.

Prowadząc czynności operacyjne w tej sprawie funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia.

Sprawdzenia potwierdziły, że podejrzani byli już wcześniej karani m.in. za kradzieże i kradzieże z włamaniami oraz przestępstwa przeciwko mieniu.

Analizując zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozić im może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
mł. asp. Tomasz Kazimierczuk

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites