Aresztowanie rozbójników

Bolesławiecki Sąd Rejonowy zastosował tymaczasowe aresztowanie na 3 miesiące wobec 5 sprawców rozboju w nielegalnym salonie gier w Gromadce. Po sterroryzowaniu pracownicy salonu mężczyźni ukradli pieniądze i automaty do gier na łączną sumę ponad 9 tys. zł. Grozić im będą kary więzienia od 2 do 12 lat. Sprawa nielegalnego solonu gier trafiła zaś do osobnego rozpoznania.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze:

Jelenia Góra, dnia 1 lutego 2018 r.

Komunikat prasowy nr 5/2018 w sprawie tymczasowego aresztowania dla sprawców rozboju
na pracownicy salonu gier.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, w dniu 19 stycznia 2018 roku, Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec pięciu sprawców, podejrzanych o dokonanie rozboju na pracownicy salonu gier w miejscowości Gromadka w powiecie bolesławieckim.

Do popełnienia zarzucanego podejrzanym przestępstwa doszło w dniu 19 stycznia 2018 roku, w miejscowości Gromadka. Pięciu sprawców, po wejściu do miejscowego salonu gier zaczęło grozić znajdującej się w nim pracownicy pobiciem oraz stosowali wobec niej przemoc w postaci popchnięcia i przytrzymywania za klatkę piersiową i szyję. Następnie zabrali z salonu mienie o wartości nie mniejszej niż 9050 zł, w tym kamery i rejestrator telewizji przemysłowej, innego rodzaju sprzęt elektroniczny, pieniądze w kwocie 1050 zł oraz trzy automaty do gier.

Krótko po zdarzeniu, wszyscy sprawcy zostali zatrzymani.

W sprawie przeprowadzono między innymi przeszukania, w trakcie których zabezpieczono dowody rzeczowe, w tym przedmioty służące do popełnienia przestępstwa oraz pochodzące z rozboju. Dokonano także czynności okazania, w trakcie których sprawcy przestępstwa zostali rozpoznani.

Zatrzymanym zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju z art. 280 § 1 kk, za co grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat.

Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu. Wykonywane są dalsze czynności procesowe.

Wobec ustalenia, że salon gier, na który został dokonany napad działał nielegalnie, materiały z akt sprawy wraz z zabezpieczonymi automatami do gier zostaną przekazane do Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w związku z możliwością popełnienia przestępstwa skarbowego z art. 107 § 1 kks.

Rzecznik Prasowy
Prokurator Tomasz Czułowski

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites