Aresztowanie za atak maczetą

Sąd Rejonowy w Bolesławcu postanowił tymczasowo aresztować 35-letniego bolesławianina, który 20 sierpnia zaatakował na ulicy maczetą dwóch mężczyzn. Za spowodowanie uszkodzeń ciała i stworzenie zagrożenia dla życia aresztowanemu obecnie na trzy miesiące mężczyznie grozić będzie więzienie na okres nie krótszy niż 3 lata.

Komunikat Prasowy Nr 29/2017. Tymczasowy areszt dla sprawcy ataku maczetą w Bolesławcu.

Sąd Rejonowy w Bolesławcu uwzględnił skierowany przez Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego, który w dniu 20 sierpnia 2017 roku przy użyciu narzędzia w postaci maczety zaatakował dwie osoby zadając im liczne uderzenia w okolice głowy i twarzy, powodując u nich obrażenia ciała.

Sprawca ataku został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie ogłoszono mu zarzut usiłowania spowodowania przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci maczety u dwóch pokrzywdzonych mężczyzn ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. popełnienia czynu z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 kk.

Jak ustalono, obrażenia zadane przez 35-letniego mieszkańca Bolesławca pokrzywdzonym spowodowały u jednego z nich naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu i naraziły go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, u drugiego zaś podejrzany spowodował obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej dni siedmiu. Sąd podzielił wniosek Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od daty jego zatrzymania.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu. Za popełnienie czynu z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 kk, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Rzecznik Prasowy prokurator Tomasz Czułowski

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites