Aresztowany radny wojewódzki Jerzy G.

Jerzy G. radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, został aresztowany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża. W sprawie zatrzymano łącznie pięć osób. „Są one podejrzane o przywłaszczenie pieniędzy na szkodę PCK w łącznej kwocie ponad miliona złotych. Pieniądze te pochodziły ze zbiórek odzieży” – powiedziała prokurator Małgorzata Klaus.

Serwis Samorządowy PAP:

Na szkodę PCK. Wojewódzki radny Jerzy G. aresztowany w śledztwie dot. nieprawidłowości w PCK.

Wybrany z list PiS radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiej Jerzy G. został aresztowany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK.

Informację o tymczasowym aresztowaniu G., którą podała „Gazeta Wrocławska”, potwierdziła w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus.

Jak powiedziała PAP prok. Klaus w sprawie zatrzymano łącznie pięć osób. „Są one o podejrzane przywłaszczenie pieniędzy na szkodę PCK w łącznej kwocie ponad miliona złotych. Pieniądze te pochodziły ze zbiórek odzieży” – powiedziała prokurator.

Spośród podejrzanych jedynie Jerzy G. został aresztowany, w stosunku do pozostałych osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Prok. Klaus zastrzegła, że to wszystkie informacje, które może na chwilę obecną udzielić.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników.

Jerzy G. to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który został wybrany z list PiS. Do maja 2017 r. był dyrektorem biura wrocławskiego PCK. Jest on zawieszony w prawach członka PiS w związku z nieprawidłowościami w PCK, od kilku lat oskarżony w procesie dotyczącym wyprowadzenia blisko 13 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK (był tam wiceprezesem).

Według „Gazety Wrocławskiej” ze sprawą nieprawidłowości w dolnośląskim PCK wiąże się też wątek finansowanie kampanii wyborczej w wyborach do sejmiku Jerzego G. Gazeta opisała m.in. przypadki wykorzystywania pracowników PCK do rozdawania ulotek wyborczych.

„Ten wątek jest również badany w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę, ale zarzuty dotyczą jedynie przywłaszczenia pieniędzy” – powiedział PAP prok. Klaus.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
kic/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites