Autostrada Żołnierzy Wyklętych

Dobrze znana i używana przez bolesławian autostrada A-4 może otrzymać nazwę Autostrady Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wniosek w tej sprawie złożyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Fundacja Prudentia et Progressus. Wnioskodawcy chcieliby, żeby Autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych była “symbolicznym znakiem męstwa polskich patriotów”.

Apel Fundacji Prudentia et Progressus:

Drodzy Przyjaciele,

Naród, który nie dba o swoją przeszłość to naród, który może stracić swoją przyszłości. My, o naszej historii pamiętamy i chcemy pamiętać. Od kilku lat z radością obserwujemy i współtworzymy szereg oddolnych społecznych inicjatyw promujących pamięć historyczną.

Szczególnym i wyjątkowym zjawiskiem w tym obszarze są działania upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Co roku w początkach marca przez Polskę przechodzi wielka, oddolna fala organizowanych społecznie obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś chcemy postawić kolejny krok na tej narodowej drodze budowania właściwej polityki historycznej.

Właśnie z tego powodu zainicjowaliśmy własną akcję upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, poprzez nadanie autostradzie A4 imienia „Autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób chcemy połączyć dwa krańce Polski symbolem pamięci o niezłomnych obrońcach naszej wolności i niepodległości. Najdłuższa, najstarsza i najbardziej uczęszczana trasa w Polsce, nosząca imię Żołnierzy Wyklętych będzie symbolicznym szlakiem pamięci i męstwa polskich patriotów. Tych, którzy do końca, niezłomnie, walczyli z najeźdźcami z wschodu i zachodu.

Mamy nadzieję, że i Wy włączycie się w naszą inicjatywę. Wydrukujcie listę, zbierzcie podpisy wśród znajomych i wyślijcie je do nas. Gdy działamy razem nie ma rzeczy niemożliwych.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites