Badanie liczby bezdomnych

Na początku lutego w całym kraju nastąpi liczenie liczby bezdomnych. W nocy z 8 na 9 lutego we wszystkich gminach policzeni będą bezdomni przebywający w placówkach dla nich przeznaczonych i w tzw. “miejscach niemieszkalnych”. Badanie takie przeprowadza się co dwa lata. Jego wyniki mogą być potem wykorzystane do planowania strategii pomocy bezdomnym.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje o planowanym „Ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych”, które zgodnie z dyspozycją i wytycznymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbędzie się we wszystkich gminach w nocy z 8 na 9 lutego 2017 roku. Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce. Badanie pozwoli uzyskać informację nie tylko o liczbie osób bezdomnych przebywających w placówkach i miejscach niemieszkalnych, ale także dane socjodemograficzne o tej grupie osób. Wyniki badania mogą być wykorzystane przez gminy w planowaniu lokalnych strategii pomocy dla osób bezdomnych.

Sprawne przeprowadzenie badania będzie możliwe przy zaangażowaniu i ścisłej współpracy wszelkich dostępnych służb, w szczególności przedstawicieli policji, straży gminnej lub miejskiej, centrów zarządzania kryzysowego, ośrodków pomocy społecznej, a także wolontariuszy i właściwych organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom bezdomnym.

Badanie odbywa się co 2 lata. Wojewódzkim koordynatorem badania jest wyznaczony pracownik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej DUW.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites