Będą “Koperty życia”

Urząd Miasta Bolesławca przygotowuje się do przeprowadzenia akcji “Koperta Życia”. Chodzi tu o koperty z informacją o chorobach i zażywanych lekach, które umieszczone w łatwo dostępnym miejscu stanowiłyby cenną wiadomość dla służb medycznych, które interweniowałyby w nagłych wypadkach. “Koperty” adresowane są przede wszystkim do seniorów, ale też do wszystkich innych, którzy chcieliby być w ten sposób zabezpieczeni.

Przygotowania do akcji “Koperta Życia”.

W Urzędzie Miasta w Bolesławcu odbyło się spotkanie z lekarzami, którzy prowadzą bolesławieckie przychodnie niepubliczne. Jest to kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące akcji społecznej „Koperta Życia”, której adresatami są seniorzy, osoby samotne lub trwale zmagające się z chorobą. W ramach przygotowań do akcji prezydent Bolesławca Piotr Roman spotkał się również z przedstawicielami m.in.: ZOZ, służb mundurowych, MOPS oraz duszpasterzami bolesławieckich parafii.

Warto przypomnieć, że idea „Kopert Życia” powstała na gruncie oczekiwań społecznych, by osoby w wieku senioralnym mogły czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji, zwłaszcza gdy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych. Niejednokrotnie zdarza się, że służby ratunkowe wchodzą do mieszkania starszej i samotnej osoby, która z powodu dolegliwości bądź utraty przytomności nie może udzielić im informacji niezbędnych do przeprowadzenia akcji ratunkowej. W sytuacji, gdy nie ma czasu i możliwości na przeprowadzenie stosownego wywiadu, zebranie w jednym miejscu wszystkich podstawowych informacji o stanie zdrowia domownika jest bardzo pomocne i ułatwia pracę służbom ratowniczo-medycznym.

„Koperta Życia” polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych, plastikowych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia pacjenta, przyjmowanych przez niego lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym numeru PESEL. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w widocznym miejscu w lodówce, oznaczonej dodatkowo naklejką z napisem: „Tu jest Koperta Życia”. Do koperty dołączona zostanie instrukcja wypełnienia karty informacyjnej.

Udział w programie „Koperta Życia”  jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny. Każda osoba uczestnicząca w programie „Koperta Życia” będzie zobowiązana do corocznej aktualizacji informacji o swoim stanie zdrowia.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites