Będzie trzeci pas na A4

Dobra wiadomość dla kierowców jeżdżących autostradą A4 do Wrocławia. Na odcinku Krzyżowa – Wrocław dobudowany będzie trzeci pas ruchu i pas awaryjny. To samo stanie się z odcinkiem A18 między Krzyżową i Golnicami. Minister Infrastruktury zatwierdził ten plan. Pierwszy etap tego przedsięwzięcia polegał będzie na pracach przygotowawczych i potrwa do 2020 roku.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Ministerstwo Infrastruktury wspiera inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji drogowych w kraju, w tym 2 na Dolnym Śląsku. Chodzi o rozbudowę odcinków autostrady a4 Wrocław – Krzyżowa i A18 Krzyżowa – Golnice oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Laski.

Rozbudowa odcinków autostrady A4 Wrocław – Krzyżowa i A18 Krzyżowa – Golnice z dostosowaniem do wymaganych parametrów techniczno-budowlanych dla autostrady, Etap I – proces przygotowawczy (aneks)

Inwestycja przewiduje rozbudowę 108,1 km autostrady A4 i A18 celem dostosowania ich do wymaganych parametrów techniczno-budowlanych dla autostrady. Dobudowany zostanie trzeci pas ruchu na odcinku od Krzywej do Wrocławia, dobudowane zostaną pasy awaryjne i przebudowane węzły autostradowe na odcinku Krzyżowa – Bielany Wrocławskie.

Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji tranzytowej na trasie Wrocław – zachodnia granica państwa, zwiększenie przepustowości w punktach węzłowych poprzez ich przebudowę, dostosowanie drogi do obowiązujących norm, jakim powinny odpowiadać autostrady oraz uzyskanie lepszej segregacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Aneks do programu inwestycji dotyczy prac przygotowawczych, w ramach których planowane jest dokończenie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wykonanie koncepcji programowej oraz nabycie nieruchomości.

Zakończenie prac przygotowawczych jest planowane w 2020 r.

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Laski (aneks)

W ramach inwestycji zlokalizowanej w powiecie kłodzkim powstanie 570 m chodnika w ciągu drogi krajowej nr 46 (w km od 9+392 do km 10+141).

Realizacja: 2018 r.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites