“Bezpieczna droga do szkoły”

Bolesławieccy policjanci i strażnicy miejscy uczestniczą w działaniach pod hasłem “Bezpieczna droga do szkoły”. W ich ramach prowadzone są kontrole autobusów dowożących dzieci do szkół i oznakowanie dróg w pobliżu szkół. Strażnicy miejscy prowadzą też działania edukacyjne wśród dzieci, w których uczestniczy strażnik Bóbr.

Komunikaty:

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Bolesławieccy policjanci prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi szczególnym nadzorem objęli głównie drogi dojazdowe do szkół oraz sprawdzają stan technicznych autobusów dowożących na lekcje uczniów.

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom wszystkich szkół oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach placówek oświatowych.

Mundurowi nadzorują drogi dojazdowe do szkół na terenie całego powiatu bolesławieckiego. Policjanci drogówki sprawdzają stan technicznych autobusów, którymi dojeżdżają do szkoły uczniowie.

Policjanci podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zwracają uwagę na kierujących oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze sprawdzają również oznakowanie w rejonach przyległych do placówek szkolnych a także kontrolują transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci zależy również od rodziców i opiekunów. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

————————————————-

Bezpieczna Droga Do Szkoły Przez Cały Rok Szkolny

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczęszczających do bolesławieckich szkół jest jednym z priorytetowych zadań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bolesławcu. Wraz z pierwszym dzwonkiem strażnicy miejscy, jak co roku rozpoczynają całoroczną kontrolę ruchu drogowego w rejonach placówek oświatowych, oraz na drogach prowadzących do szkół.

W tym roku w działania profilaktyczne ponownie włączył się strażnik Bóbr, który w najbliższych dniach odwiedzi wszystkie bolesławieckie szkoły podstawowe i wręczy najmłodszym uczestnikom ruchu odblaski za prawidłowe wskazanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Ponadto funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu już w ostatnich dniach wakacji sprawdzali prawidłowość oznakowania i stan techniczny urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających w rejonach placówek oświatowych. Pamiętajmy, iż to my dorośli mamy znaczący wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, poprzez właściwe zachowanie się na drodze. Dajmy codziennie dobry przykład najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zarówno jako piesi, jak również jadąc rowerem czy pojazdem mechanicznym.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites