Bezpieczna droga do szkoły

Rok szkolny trwa w najlepsze i jak zwykle na jego początku Policja pomaga najmłodszym uczniom w bezpiecznym docieraniu do szkoły i z powrotem. Poza pomocą oraz instrukcjami na drogach prowadzących do szkół są to również pogadanki z uczniami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

„Bezpieczna droga do szkoły” – trwają działania profilaktyczno – edukacyjne.

Bolesławieccy policjanci jak co roku, we wrześniu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi szczególnym nadzorem objęli głównie drogi w rejonach szkół.

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom wszystkich szkół oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach placówek oświatowych.

Bolesławieccy policjanci w ramach wzmożonych działań spotykają się z “pierwszakami” aby porozmawiać o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów.

Policjanci podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zwracają uwagę na kierujących oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze sprawdzają również oznakowanie w zabezpieczanych rejonach przyległych do placówek szkolnych a także kontrolują transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci zależy również od rodziców i opiekunów. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

KPP Bolesławiec
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites