“Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Do 31 marca rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Organizowany jest on przez KRUS i ma na celu promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Mogą w nim brać udział i duże i małe gospodarstwa rolne. Na zwycięzców czekają zaś atrakcyjne nagrody. W ubiegłym roku był to ciągnik o mocy 55 KM.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Ruszyła XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zachęca właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym a udział w konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne.

Ich właściciele mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie. Komisje konkursowe podczas wizytacji sprawdzą, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w zgłoszonym gospodarstwie, a także czy eliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcję Pracy, a od 2018r., do grona współorganizatorów, dołączyła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy patronat nad XVI edycją Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

W piętnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 18 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

Termin zgłaszania gospodarstw do Konkursu upływa 31 marca 2018 roku.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia dostępne są w Oddziale Regionalnym i Placówkach Terenowych KRUS, a także na stronie internetowej www.krus.gov.pl

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites