„Bezpieczny Bolesławiec”

Rozpoczyna się okres działań bolesławieckiej Straży Miejskiej, których celem jest dbałość o bezpieczeństwo uczniów miejskich szkół. W ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec” strażnicy przeprowadzą m.in. dwa konkursy. W środę w szkole przy ulicy Bielskiej będzie to konkurs wiedzy „Z nami bezpieczniej”, w którym poza wiedzą oceniane też będą praktyczne umiejętności uczniów w poruszaniu się po drodze rowerem. Natomiast w ostatnim dniu października w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się „Olimpiada bezpiecznego malucha”.

Komunikat Straży Miejskiej w Bolesławcu:

Straż Miejska w Bolesławcu informuje, iż w ramach projektu: Bezpieczny Bolesławiec w najbliższym czasie organizowane są następujące działania profilaktyczne: 25 października 2017 roku, od godziny 9:30 na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 – z siedzibą przy ulicy Bielskiej w Bolesławcu konkurs wiedzy „Z Nami Bezpieczniej” 2017, skierowany dla uczniów klas IV, V, VI który składa się z 3-ch części: test wiedzy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie, a w szczególności dotyczącej ruchu drogowego, w zależności od warunków atmosferycznych – część praktyczna, polegająca na pokonaniu trasy miasteczka ruchu drogowego z zachowaniem przepisów prawa ruchu drogowego oraz test wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przewidywany czas trwania konkursu 1,5 do 2 h. Do udziału zgłosiło się 15 drużyn.

31 października 2017 roku, od godziny 9: 30 na sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu przy ulicy Jana Pawła II – „Olimpiada Bezpiecznego Malucha” – impreza o charakterze sportowym skierowana do przedszkolaków w wieku 5 lat. Olimpiada składa się z czterech konkurencji. Przewidywany czas to 1,5 do 2 h. Do udziału zgłosiło się 14 drużyn.

starszy inspektor Dorota Liebert
Straż Miejska w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites