Bezpłatne badanie jelita

Bolesławiecki Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza chętnych na badanie pozwalające na wykrycie wczesnych zmian nowotworowych jelita grubego. Ta możliwość dotyczy osób w wieku od 50 do 65 lat oraz tych osób w wieku od 40 do 49 lat, które należą do grupy ryzyka. Badanie endoskopowe jest bezpłatne i pacjenci otrzymają w jego ramach preparat do przygotowania się do niego.

Komunikat UM Bolesławiec:

Kolonoskopia – zaproszenie na bezpłatne badanie.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zaprasza na badania pozwalające na wykrycie wczesnych zmian nowotworowych jelita grubego. Program skierowany jest do osób w wieku od 50 do 65 lat, lub od 40 do 49 roku życia z grupy ryzyka czyli które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego. Badania są bezpłatne, pacjent otrzymuje od nas preparat do przygotowania się do badania.

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 000 nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny. Polipy i zmiany nowotworowe we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.

Wystarczy zgłosić się do naszej pracowni endoskopowej i wyrazić chęc wzięcia udziału w programie. Wykwalifikowany personel odpowie na wszelkie pytania, poinformuje szczegółowo i pomoże wypełnić ankietę. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z możliwości wykonania kolonoskopii i ewentualnego wykrycia zmian chorobowych.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites