Bolesławianki i Zamek Drakuli

Pięć uczennic z bolesławieckiego Gimnazjum Samorządowego nr 1 wraz ze swoimi nauczycielkami Izabelą Kulpą i Wiolettą Chlastawą wzięło udział w międzynarodowym spotkaniu uczniów w ramach realizowanego przez szkołę projektu w ramach programu Erasmus+. Odbyło się ono w Rumunii w miejscowości Sincel w Transylwanii. Bolesławianki odwiedziły m.in. zamek Drakuli w Bran.

Komunikat UM Bolesławiec:

Bolesławianki w Transylwanii.

Pięć uczennic z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu (Dagmara Luszka, Martyna Marks, Julia Midera, Anna Rudek i Natalia Walera) wraz z opiekunkami – Izabelą Kulpą i Wiolettą Chlastawą, wzięło udział w pierwszym międzynarodowym spotkaniu uczniów w ramach realizowanego przez szkołę projektu “United through cultural and natural diversity – learning through research” (Zjednoczeni przez kulturalną i naturalną różnorodność – nauka poprzez badania) w programie Erasmus+.

Spotkanie odbyło się 14-18.03.2016 r. w miejscowości Sincel w Transylwanii (Rumunia). Podczas spotkania uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, warsztatach artystycznych i folklorystycznych oraz koncercie. Zwiedzili muzea i wystawy etnograficzne, zamek hrabiego Drakuli w Bran, zamek Bethlen w Cetatea de Balta, centrum historyczne Braszowa, cytadelę Alba Carolina w Alba Iulia, kilka kościołów oraz katedry grekokatolickie i prawosławne.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w Navsi (Czechy) już na początku maja.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites