Bolesławiec na 47 miejscu

Naukowcy z Politechniki Warszawskie stworzyli ranking zrównoważonego rozwoju samorządów lokalnych. Obejmuje on 2478 samorządów w podziale na konkretne ich typy. Bolesławiec został sklasyfikowany na 47 miejscu wśród 237 gmin miejskich. Pierwsze miejsce w tej kategorii uzyskał Karpacz. Na Dolnym Śląsku nasze miasto uplasowało się wśród gmin miejskich na 6 miejscu.

Serwis Samorządowy PAP:

Rozwojowe gminy. Publikujemy pełen ranking JST Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Warszawskiej.

Na prośbę czytelników Serwisu Samorządowego publikujemy ranking Politechniki Warszawskiej JST Zrównoważonego Rozwoju obejmujący 2478 samorządów. Sprawdź, które miejsce zajęła twoja gmina.

Stworzony przez ekspertów z Politechniki Warszawskiej ranking ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego, a także promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców.

Ranking jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1 tys. mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

W tegorocznej edycji rankingu liderem wśród gmin wiejskich został Kleszczów (woj. łódzkie). Spośród gmin miejsko-wiejskich pierwsze miejsce zajęły Polkowice (woj. dolnośląskie). Biorąc pod uwagę gminy miejskie, na prowadzeniu znalazł się Karpacz (woj. dolnośląskie). Z kolei najdynamiczniej rozwijającym się miastem na prawach powiatu została Warszawa.

Poniżej publikujemy ranking obejmujący 2478 gmin. Planujemy także publikację punktacji w poszczególnych wskaźnikach.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites