Bolesławieccy dzielnicowi

W bolesławieckiej Komendzie Policji podsumowano pracę policjantów dzielnicowych, którzy pracują w Bolesławcu, w Kruszynie i w Nowogrodźcu. W każdym z tych miejsc dzielnicowy realizowali półroczne plany priorytetowe. W ich ramach przeprowadzali interwencje w sprawie wykroczeń społecznie uciążliwych, prowadzili kontrole drogowe, a także organizowali spotkania dotyczące reakcji na przemoc i sposobów ustrzeżenia się przed oszustami.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Działania priorytetowe dzielnicowych – podsumowanie pracy za I półrocze 2017 r.

Dzielnicowi z powiatu bolesławieckiego od około roku prowadzą nieprzerwanie działania w ramach opracowanych półrocznych planów priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Dzięki temu narzędziu częściej spotykają się ze społeczeństwem, pomagają rozwiązywać problemy i reagują na wszelkie nieprawidłowości. Plany opracowywane są między innymi na podstawie informacji zgłaszanych przez mieszkańców.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, Komisariatu Policji w Kruszynie oraz Komisariatu Policji w Nowogrodźcu realizując założenia na I półrocze 2017 rok przeprowadzili około 100 spotkań z mieszkańcami i przedstawicielami różnych instytucji z terenu naszego powiatu. Poruszano tematy związane z przemocą, oszustwami i ogólnie rozumianym bezpieczeństwem. Spotkania były pozytywnie oceniane i na pewno będą w dalszym ciągu kontynuowane.

Policjanci reagowali również na wykroczenia społecznie uciążliwe takie jak spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, zakłócanie spokoju i porządku publicznego czy spoczynku nocnego. Łącznie nałożyli ponad 250 mandatów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo dzielnicowi również dyscyplinowali osoby łamiące przepisy ruchu drogowego, stosując wobec nich sankcje karne. Przeprowadzili około 450 kontroli drogowych oraz współpracowali w funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Minione półrocze to także wzrost aktywności m.in. w ujawnianiu przestępstw narkotykowych i drogowych.

Przypominamy, że narzędziem ułatwiającym kontakt z dzielnicowym jest bezpłatna aplikacja Moja Komenda, jak również ich numery telefonów są dostępne na stronie Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

http://www.boleslawiec.policja.gov.pl/pl/kontakt/twoj_dzielnicowy/

st.sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites