Bomba w Świętoszowie

W Świętoszowie w okolicach remontowanego mostu odkryto bombę z okresu II wojny światowej ważącą około ćwierć tony. Policjanci z Nowogrodźca przez kilkanaście godzin zabezpieczali teren wokół niej aż do momentu wywiezienia jej przez patrol saperski do zdetonowania. Policja przypomina przy tej okazji o bezwzględnym zakazie zbliżania się do znalezionych niewybuchów i natychmiastowym powiadomieniu o znalezisku.

Policjanci zawsze pomogą.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu przez kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce, gdzie ujawniono bombę z okresu II wojny światowej. Ładunek w każdej chwili mógł wybuchnąć.

W miejscowości Świętoszów w pobliżu remontowanego mostu została ujawniona bomba o wadze około 250 kg i chodź ,,przeleżała” kilkadziesiąt lat to stwarzała bezpośrednie niebezpieczeństwo. Na miejscu obok innych służb od razu pojawili się Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu i przez kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce. Dla nich sprawą nadrzędną było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

W dniu wczorajszym bomba została przetransportowana na poligon celem zdetonowania.
Jeszcze przez pewien czas mundurowi jeździli po miejscowości, przekazując informację o usunięciu groźnego znaleziska.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchów i niewypałów w postaci pocisków, bomb, nabojów, granatów itp. trzeba natychmiast przekazać informację odpowiednim służbom. Należy mieć świadomość, że takie materiały niezależnie od upływu czasu i warunków atmosferycznych zachowują swe właściwości wybuchowe.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites