Budowa S3

Zakończyły się prace przy budowie trasy S3 na dwóch z trzech dolnośląskich odcinkach tej drogi. Chodzi o odcinek pomiędzy Chróstnikiem a węzłem Legnica II oraz odcinek tuż za węzłem Lubin Północ i linią kolejową. Docelowo droga ta połączy Świnoujście z Lubawką i będzie częścią korytarza paneuropejskiego łączącego Szwecję z Grecją.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Budowa odcinków dolnośląskiej trasy S3 zakończona zgodnie z harmonogramem.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że zgodnie z kontraktem prace budowlane przy budowie trasy S3 na 2 z 3 dolnośląskich odcinków zakończyły się zgodnie z założonym harmonogramem. Są to odcinki położone najbliżej autostrady A4: odcinek pomiędzy Chróstnikiem a węzłem Legnica II oraz odcinek tuż za węzłem Lubin Północ i linią kolejową.

Tam też rozpoczęły się prace odbiorowe, by już w najbliższych tygodniach móc tę trasę przekazać kierowcom.

Docelowo w Polsce droga ekspresowa S3 będzie miała długość ponad 520 km i połączy północną część kraju, od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście, wzdłuż zachodniej granicy, z przejściem granicznym w Lubawce na południu. Trasa jest częścią korytarza paneuropejskiego łączącego Szwecję z Grecją.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites