Budują nowe baseny

Od pływalni w Strzegomiu rozpoczął się regionalny program “Dolnośląski Delfinek”, w ramach którego na terenie województwa budowane będą kryte pływalnie. W Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego budowane będą kolejne pływalnie. Ponad 11 mln zł z budżetu samorządu wojewódzkiego zasili budowy 9 basenów. 5 z nich powstanie w pierwszej edycji programu, a 4 kolejne w drugiej.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

– Dziś na własne oczy możemy podziwiać efekty pilotażowego projektu samorządu województwa dolnośląskiego. To właśnie tu w Strzegomiu, otwieramy pierwszego „Dolnośląskiego Delfinka”. Nowa pływalnia pozwoli na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci, a także liczę na to, że zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu mieszkańców gminy – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

Delfinek w Strzegomiu powstał przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Oprócz krytej pływalni z czterema torami będzie można korzystać z saun: suchej, parowej, infrared oraz jacuzzi. Przewidziano również atrakcję dla najmłodszych – brodzik z małą ślizgawką. Jednocześnie z basenu będzie mogło skorzystać ok. 30 osób. Basen pozwoli nie tylko na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla uczniów, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne.

– Jeszcze w tym roku otworzymy kolejnych pięć krytych pływalni w Chocianowie, Głuszycy, Górze, Twardogórze i Kątach Wrocławskich. Na naszych „Delfinkach” będzie realizowany program „Umiem pływać”. Jestem pewna, że dzięki nowym basenom dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do rozwijania swoich umiejętności w komfortowych warunkach – zaznacza wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Inwestycję w Strzegomiu rozpoczęto w styczniu 2016 r., a całkowity koszt budowy to ponad 8 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

– Kryta pływalnia w Strzegomiu była od dawna marzeniem wielu mieszkańców naszej gminy, zwłaszcza rodziców, którzy ze swoimi dziećmi jeżdżą na baseny do pobliskich miast. Od dziś to się zmieni, zachęcamy mieszkańców do korzystania ze strzegomskiego Delfinka – zaprasza Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites