Chcieli ukraść tory

Nowogrodzcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn, którzy usiłowali ukraść 30 metrów szyn kolejowych. Mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku od 30 do 36 lat zdemontowali półtorej tony szyn z nieczynnego torowiska, pocięli je i zamierzali wywieźć. Dodatkowo policjanci ujawnili skradzioną przyczepę na posesji jednego ze złodziei. Grozić im będą kary więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież torów kolejowych i odzyskali skradzioną lawetę.

Mundurowi z Nowogrodźca zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn, którzy usiłowali ukraść 30 metrów szyn kolejowych. Dodatkowo w wyniku przeszukania policjanci odzyskali lawetę o wartości ok. 9 tys. złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 3 mieszkańców powiatu bolesławieckiego w wieku od 30 do 36 lat. Podejrzani zostali ujęci kiedy próbowali dokonać kradzieży torów kolejowych z nieczynnego szlaku kolejowego znajdującego się przy autostradzie A-18. Zatrzymani na miejsce przestępstwa przyjechali pożyczoną autolawetą przy pomocy, której chcieli wywieźć 30 metrów torów o łącznej wadze prawie 1,5 tony.

Szyny zostały pocięte na mniejsze kawałki przy pomocy piły do metalu, którą na miejscu przestępstwa zabezpieczyli funkcjonariusze. Wartość torów została wyceniona na blisko 1400 złotych.

Podczas przeszukania terenu posesji należącej do jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli przyczepę lawetę, która po chodziła z przestępstwa. Laweta została skradziona z garażu na terenie powiatu legnickiego w listopadzie 2017 roku. Obecnie policjanci wyjaśniają jak przyczepka znalazła się na podwórku 34-latka.

Odzyskane mienie o wartości ok. 9 tys. złotych zostało przekazane właścicielowi.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty w sprawie usiłowania kradzieży torów kolejowych, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z podejrzanych ma już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites