Ćwiczenia policji

Bolesławiecka policja ćwiczyła w tutejszej jednostce wojskowej postępowanie w sytuacjach kryzysowych. Chodziło o sprawdzenie mobilności własnych oddziałów oraz umiejętności ich współpracy z żołnierzami i Specjalistyczną Uzbrojoną Formacją Ochronną. Scenariusz ćwiczeń polegał na tym, że zamaskowani mężczyźni wtargnęli na teren koszar i włamali się do magazynu broni.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Ćwiczenia bolesławieckiej Policji pn. „ODBICIE 2016”.

20 czerwca 2016 roku w Jednostce Wojskowej w Bolesławcu odbyły się ćwiczenia bolesławieckiej Policji. Ćwiczenia prowadzone są cyklicznie w celu doskonalenia organizacji oraz kierowania działaniami policjantów i innych podmiotów w sytuacjach kryzysowych.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie poziomu mobilności wybranych stanów osobowych w przypadkach działań kryzysowych oraz umiejętności współpracy z żołnierzami i SUFO.

Założenia ćwiczeń były następujące.

Trzech zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do Jednostki Wojskowej w Bolesławcu, w okolice magazynu uzbrojenia obezwładnili strażnika i ukryli się wewnątrz.

Skierowana na miejsce grupa interwencyjna SUFO zostaje ostrzelana przez napastników.

Jeden z napastników próbuje przedostać się do kolejnego budynku jednostki, jednak zostaje zatrzymany i obezwładniony przez wartownika grupy interwencyjnej. Na miejscu zdarzenia swoje czynności rozpoczyna Zespół Negocjatorów.

Zgodnie z żądaniem terrorystów zostaje im podstawione auto dostawcze, którym chcą odjechać. Policyjna grupa realizacyjna dokonuje obezwładnienia i zatrzymania sprawców w momencie ich przemieszczania się do podstawionego samochodu. Zakładnik zostaje uwolniony.

Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem, zakładnikowi nic się nie stało a przestępcy zostali zatrzymani. Służby zadziałały sprawnie w sytuacji kryzysowej, a organizatorzy i uczestnicy działań uznali potrzebę dalszego doskonalenia, by w obliczu realnego zagrożenia wspólne działania były równie szybkie i skuteczne.

st. asp. A. Kublik – Rościszewska
Oficer prasowy KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites