Ćwiczenia sztabowe

W Świetoszowie odbyły się ćwiczenia policjantów z bolesławieckiej Komendy Powiatowej oraz żołnierzy z 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Działania te, którym nadano kryptonim “Kasa 2017” miały na celu zweryfikowanie i poprawienie skuteczności współdziałania różnych służb z terenu powiatu. Ćwiczono wariant działań przy ataku terrorystycznym.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Terroryści na terenie jednostki wojskowej – ćwiczenia sztabowe.

Bolesławieccy policjanci wspólnie z żołnierzami i innymi służbami doskonalili swoje umiejętności w skutecznym działaniu podczas ataku terrorystycznego.

W Świętoszowie odbyły się wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu oraz żołnierzy z 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Działania dowódczo-sztabowe pn. „KASA 2017” miały na celu zweryfikowanie i poprawienie skuteczności współdziałania służb na terenie powiatu bolesławieckiego.

Mundurowi ćwiczyli współdziałanie z podmiotami pozapolicyjnymi w trakcie zdarzenia kryzysowego będącego następstwem aktu terrorystycznego mającego miejsce na terenie 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Świętoszowie.

Scenariusz ćwiczeń w pierwszym etapie przewidywał, że na teren jednostki przedostaje się dwóch zamaskowanych mężczyzn, ranią pracownika SUFO wykonującego obchód, następnie napastnicy przedostają się do kasy 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Podczas działań ćwiczebnych sprawdzono współdziałanie funkcjonariuszy Policji z żołnierzami, ŻW oraz SUFO, jak również sprawdzono przepływ informacji pomiędzy ćwiczącymi.

Ćwiczenia zostały zaliczone do udanych. Służby zadziały sprawnie w sytuacji kryzysowej, a wszyscy obecni w podsumowaniu działań wyrazili chęć i potrzebę uczestnictwa w kolejnych działaniach, by w obliczu realnego zagrożenia wspólne działania były równie szybkie i skuteczne.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites