Dar Dla Aleppo

Trwa dolnośląska akcja “Dar Dla Aleppo”. To przedsięwzięcie zainicjowane przez Kościół Katolicki, w której uczestniczą również inne Kościoły, instytucje oraz organizacje społeczne. U wojewody dolnośląskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami służb zespolonych, na którym rozmawiano o możliwościach włączenia się ich w akcję. Każdy chętny może też wpłacać datki na specjalne konto, które podajemy poniżej.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

O pomocy w ramach akcji “Dar Dla Aleppo” podczas spotkania z ks. prof. Waldemarem Cisło
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się dziś z księdzem profesorem Waldemarem Cisło. Tematem rozmowy były formy wsparcia w ramach projektu „Dar dla Aleppo” – akcji charytatywnej Kościoła w Potrzebie i zbiórki na rzecz szpitala Św. Ludwika w Aleppo.

W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się także spotkanie z przedstawicielami służb zespolonych, podczas którego Wojewoda Paweł Hreniak i ksiądz profesor Waldemar Cisło poprosili o wsparcie akcji Kościoła w Potrzebie.

Wojewoda przypomina, że w holu głównym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu ustawiono punkt informacyjny oraz skarbonkę akcji „Dar dla Aleppo”. Potrzeby placówki są ogromne (sprzęt medyczny, środki opatrunkowe, leki), a ze względu na działania wojenne utrudniona jest pomoc najbardziej potrzebującym. Deklarację poparcia dla akcji podpisali przedstawiciele Kościołów, władze wojewódzkie i samorządowe.

Jak pomóc?

Włączając się w akcje organizowane przez organizatorów, wysyłając SMS 72405 o treści RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach.

Konto PLN:

63102049000000850230555762 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”

Konto EUR:

PL30102049000000870230555773 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”

SWIFT: B PKO PL PW

Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa

Potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej: www.dardlaaleppo.pl

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites