Dla ośrodków wychowawczych

W Bolesławcu odbyło się spotkanie w sprawie projektu “Nowa Perspektywa – Lepszy Start”. Dotyczy on wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i jest realizowany przez Urząd Marszałkowski. Obejmie on 486 osób na Dolnym Śląsku, a w tym 30 wychowanków Zespołu Resocjalizacyjnego w Iwinach. Jednym z jego celów jest edukacja zawodowa. W spotkaniu uczestniczyła m.in. wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego.

Komunikat Starostwa Powiatowego w Bolesławcu:

Edukacja zawodowa dla wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w powiatowych szkołach.

Projekt pn. „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” realizowany przez Województwo Dolnośląskie skierowany jest do 486 osób w 11 dolnośląskich Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych (pot. MOV-y) w tym do 30 wychowanków Zespołu Resocjalizacyjnego w Iwinach.

Głównym celem projektu jest zdobywanie przez wychowanków nowej wiedzy i kształtowanie umiejętności poprzez działanie. W realizację projektu zaangażowana zostanie cała społeczność ośrodka. Młodzież będzie uczyć się współpracy, samodzielności, przedsiębiorczości i kreatywności.

Integralną częścią programu jest edukacja zawodowa, w ramach której wychowankowie będą zdobywać i poszerzać swoją wiedzę o zawodach, zwiedzać i zapoznawać się z zakładami pracy w regionie oraz uczestniczyć w kursach umiejętności zawodowych. Pozwoli im to prawidłowo planować karierę zawodową.

Podczas spotkania, w którym udział wzięła m.in. Pani Małgorzata Medyk – Wicedyrektor Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, Pani Alicja Krzyszczak – Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Bolesławieckiego i dyrektorzy szkół zawodowych ustalono mianowicie, że edukacja zawodowa odbędzie się w szkołach Powiatu Bolesławieckiego, które uzyskały wsparcie w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Z zajęć korzystać będzie młodzież z MOW-ów z Iwin, Smolnika, Lwówka, Wałbrzycha, Jawora, Sobótki, Wrocławia, Brzegu Dolnego i Szklarskiej Poręby.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites