Do Hymnu!

Narodowe Centrum Kultury zorganizowało konkurs dla szkół z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło konkursu brzmi „Do Hymnu”, a zadanie polega na wspólnym odśpiewaniu przez uczniów szkoły pieśni hymnicznych. Warunkiem udziału jest wykonanie Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja.

Komunikat NCK w Warszawie:

Do Hymnu! Rusza konkurs dla szkół podstawowych w całej Polsce.

Ruszył nabór do ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Zadaniem jest wspólne odśpiewanie przez uczniów szkoły pieśni hymnicznych. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2018 roku. Na zwycięzców czekają wysokie nagrody pieniężne.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów każdej szkoły zakwalifikowanej do konkursu.

Etap pierwszy rozegra się na poziomie szkół, gdzie poszczególne wykonania zostaną zarejestrowane, ocenione i zakwalifikowane przez jury. Najlepsze z nich trafią do etapu drugiego, który wyłoni laureatów wojewódzkich i ogólnopolskich. Przesłuchania odbędą się w dniach od 15 września do 31 października 2018 r. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi do 20 listopada 2018 r. Dla zwycięzców przewidziano wysokie nagrody pieniężne.

Konkurs jest adresowany do wszystkich szkół (poza muzycznymi), a o udziale w nim zadecyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłoszenia upływa 31 maja 2018 r.

Więcej informacji znajduje się w zakładce o konkursie oraz w regulaminie konkursu.

Przydatne materiały znajdują się w zakładce do pobrania.

Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites