“Dobry start” on-line

W ciągu trzech tygodni funkcjonowania rządowego programu “Dobry start” drogą elektroniczną złożono 850 tys. wniosków o przyznanie tego świadczenia. Wnioski o 300 zł wsparcia dla uczniów można składać do 30 listopada. Jeśli jednak złoży się wniosek w lipcu bądź w sierpniu, to świadczenie będzie można uzyskać do końca września.

Serwis Samorządowy PAP:

Na razie on-line. 850 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start”.

850 tys. wniosków on-line o świadczenie „Dobry start” – to bilans trzech tygodni działania rządowego programu.

Resort rodziny poinformował, że o świadczenie dobry start złożono dotychczas 847,9 tys. wniosków. Najwięcej na Śląsku (134,7 tys.), na Mazowszu (129 tys.), w Wielkopolsce (75,1 tys.) oraz Małopolsce (69,5 tys.).

Program „Dobry Start” ruszył 1 lipca. W lipcu wnioski można składać tylko online przez portal Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. Wniosek o świadczenia drogą tradycyjną będzie można złożyć od 1 sierpnia.

„Im wcześniej rodzina złoży wniosek, tym szybciej trafi do niej świadczenie dobry start. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli złożymy wniosek później wówczas samorząd ma 2 miesiące na rozpatrzenie wniosku” – podkreśla ministerstwo.

Czas na złożenie wniosku mija 30 listopada.

Świadczenie „Dobry Start” to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny będą otrzymywać świadczenie bez względu na dochód.

Źródło: MRPiPS

aba/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites