Dofinansowanie dla klubów sportowych

Rozpoczęła się druga edycja programu Ministerstwa Sportu “Klub”. W jego ramach kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie. Dotyczy to klubów, które istnieją co najmniej 3 lata i prowadzą działania z dziećmi i młodzieżą do 18 roku życia. Kwota dofinansowania to 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 dla wielosekcyjnych. Wnioski należy składać do 21 kwietnia.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

II edycja rządowego programu „Klub”.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2017 roku programu “Klub”. Kluby sportowe z Dolnego Śląska mogą już składać wnioski o dofinansowanie w ramach projektu. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 30 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie blisko 3 tys. klubów w całej Polsce!

Program „KLUB” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2142 kluby sportowe ze wszystkich województw. 2 mln zł dostało prawie 180 klubów sportowych na Dolnym Śląsku.

Wnioski do tegorocznej edycji Programu „KLUB” można składać do 21 kwietnia 2017 r.

Szczegółowe informacje o programie oraz instrukcja wypełniania wniosków są dostępne na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites