Dolny Śląsk wart jest opowieści!

Jeszcze do końca września można nadsyłać swoje prace na konkurs “Dolny Śląsk wart jest opowieści!” Chodzi o prace literackie o ciekawych miejscach w regionie oraz o fotografie prezentujące piękno Dolnego Śląska. Konkurs związany jest z IX Świętem Województwa Dolnośląskiego oraz Festiwalem Podróżników, który trwać będzie od 12 do 14 października tego roku. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

KONKURS NA OPOWIADANIE LUB ZDJĘCIE!!!

Dolny Śląsk wart jest opowieści! Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski zachęca do udziału w konkursie literackim z okazji IX Święta Województwa Dolnośląskiego oraz Festiwalu Podróżników, który trwać będzie od 12 do 14 października 2018 r.

Dolny Śląsk to region wyjątkowy, pełen tajemnic i dający szerokie pole do popisu naszej wyobraźni. Ciekawa, często trudna historia, zawiłe losy ludzi, niezwykła przyroda i krajobrazy – wszystko to sprawia, iż podróżując po naszym Województwie na każdym kroku natknąć się możemy na legendę, anegdotę, opowieść. Wystarczy wsłuchać się w szum lasów, w szelest liści, szmer strumieni, pomruk wodospadów, śpiew ptaków, ale i w gwar targowisk, warkot samochodów, odgłosy tętniących życiem miast. Klucz do poznania tych opowieści nosimy w sobie – to nasza wyobraźnia.

Zapraszamy wszystkich do przelania na papier opowieści, które ożywią wyjątkowe miejsca na Dolnym Śląsku i rywalizowania o cenne nagrody, ufundowane przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

Pokażmy razem, że Dolny Śląsk jest miejscem tajemniczym i inspirującym, rozbrzmiewającym legendami, podaniami i opowieściami! Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Konkurs trwa do 30 września.

Czekamy na Wasze zdjęcia prezentujące piękno Dolnego Śląska lub opowiadania z motywem “Tajemniczego Dolnego Śląska”.
Szczegóły konkursu i pełna lista nagród w regulaminie:

http://dskonkurs.national-geographic.pl/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites