Dotacje na politykę zagraniczną samorządów

Samorządy lokalne wszystkich szczebli mogą prowadzić politykę zagraniczną. Chodzi oczywiście o jej wymiar samorządowy i obywatelski. I mogą na to otrzymać dotacje. Ubiegać się o nie mogą zarówno samorządy, jak i oragnizacje pozarządowe. Dofinansowane działania muszą tylko mieścić się w ramach priorytetów polityki Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wnioski o takie dotacje należy składać do 11 kwietnia.

Serwis Samorządowy PAP:

Dotacja na politykę. Ponad 2 mln zł na wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej.

Samorządy wszystkich szczebli mogą starać się o dotację MSZ na wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018 r. Oferty można składać do 11 kwietnia.

Jak poinformowało na swoich stronach internetowych MSZ, „zadanie należy zrealizować w terminie od dnia 1 maja 2018 r. do dnia 30 listopada 2018 r.” O dotację mogą występować organizacje pozarządowe, jst oraz niepubliczne szkoły wyższe.

Celem konkursu jest rozwój debaty publicznej na temat priorytetów polskiej polityki zagranicznej w dziedzinie dyplomacji publicznej na 2018 r., wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i procesów demokratyzacyjnych, w szczególności w krajach objętych europejską polityką sąsiedztwa; wzmocnienie zaplecza merytorycznego regionalnej współpracy międzynarodowej oraz wypracowanie mechanizmów i narzędzi wspólnej realizacji przez partnerów w regionie priorytetów polskiej polityki zagranicznej i priorytetów komunikacyjnych MSZ na poziomie obywatelskim i samorządowym.

Na realizację zadania MSZ przeznaczył w tym roku dwa miliony pięćdziesiąt tysięcy złotych. W ubiegłym roku na zadanie publiczne tego samego rodzaju resort przeznaczył ponad milion czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Zgodnie z regulaminem, projekt powinien być realizowany wyłącznie na terenie Polski. Projekty zgłoszone w konkursie powinny odnosić się do priorytetów MSZ w zakresie dyplomacji publicznej i kulturalnej na 2018 r.

Szczegóły konkursu, opis priorytetów oraz warunki, jakie musi spełnić podmiot przystępujący do konkursu, sposób udostępnienia wzoru oferty i niezbędnych załączników określa regulamin konkurs na stronie internetowej MSZ.

amk/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites