Dotacje na usuwanie wraków

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje gminom i powiatom zbieranie i demontaż wraków. Przeznaczono na to 2,5 mln zł. Wnioski w tej sprawie można składać od 2 stycznia. Dotacja wyniesie 1 tys. zł na pierwszych 10 pojazdów i po 500 zł na każdy kolejny. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca lipca 2018 roku.

Serwis Samorządowy PAP:

Wraki odjadą. Dotacje od NFOŚiGW na zbieranie i demontaż pojazdów wycofanych z eksploatacji.

NFOŚiGW dofinansuje gminom i powiatom zbieranie oraz demontaż wraków. Budżet działania to 2,5 mln zł. Wnioski można będzie składać od 2 stycznia.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 2 stycznia 2018 r. rozpocznie nabór wniosków o dofinansowanie zbierania i demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Dotacja wynosi 1 000 zł za każdy spośród pierwszych 10 pojazdów, a za kolejne po 500 zł otrzymają powiaty i gminy, które zgłoszą się do końca lipca przyszłego roku. Budżet działania to 2,5 mln zł.

NFOŚiGW informuje w komunikacie, że dofinansowanie dotyczy pojazdów zaliczanych do kategorii M1 lub N1 oraz motorowerów trójkołowych zaliczanych do kategorii L2e, określonych w przepisach o ruchu drogowym, przekazanych do stacji demontażu w roku poprzedzającym złożenie wniosku o udzielenie dofinansowania.

Beneficjentami programu mogą być tylko powiaty i gminy. Planowana pula pieniędzy wynosi 2,5 mln zł, ale NFOŚiGW zastrzega sobie możliwość zmiany wysokości środków finansowych, przeznaczonych na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach przedmiotowego naboru.

Pieniądze Fundusz udostępni w ramach własnego programu priorytetowego Racjonalna gospodarka odpadami Część 4) Dofinansowanie zbierania i demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

kkż/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites