Dotacje na zabytki

Udało się zwiększyć o 400 tys. zł pulę pieniędzy na dotacje na renowację zabytków na Dolnym Śląsku. W sumie w 2018 roku przeznaczonych na to będzie w regionie 2 mln zł. Te pieniądze są wciąż potrzebne. W rejestrze dolnośląskich zabytków jest bowiem ponad 7 tys. obiektów.

Komunikatk DUW we Wrocławiu:

Kolejne pieniądze na ochronę zabytków na Dolnym Śląsku.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że udało się zwiększyć środki na ochronę i konserwację zabytków na Dolnym Śląsku o kolejne, tym razem 400 tys. zł z budżetu państwa. Oznacza to, że dotacja na zabytki w regionie w 2018 roku wyniesie w sumie 2 mln zł. Przypomnijmy, że Wojewoda Dolnośląski w lipcu br. poinformował, że podjął decyzję o dwukrotnym zwiększeniu swojego budżetu na zabytki do kwoty 1 mln 600 tys. zł. W 2017 roku dotacja ta wynosiła 780 tys. zł.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak od początku pełnienia swojej funkcji angażował się w zabiegi mające na celu zwiększenie kwoty na ochronę zabytków na Dolnym Śląsku. O problemie wielokrotnie informował Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Decyzja o zwiększeniu budżetu o 400 tys. zł to efekt tych starań.
Na Dolnym Śląsku jest ponad 7 tys. obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites